Startuj z Berlinczyk.pl | Dzisiaj jest 29 lipca 2015 02:32. Imieniny Marty, Olafa, Beatrycze 
Login:
Hasło:
Zarejestruj się w portalu!

Miasto

Finanse

Transport

Forum

Praca

Kontakt
   Forum miejskie

   Wiadomości:
   Wszystkie
   Polonia
   Mój Berlin
   Z Polski
   Poradnik:
   O Berlinie
   Mieszkanie
   Praca
   Język
   Finanse
   Telekomunikacja
   Zdrowie
   Urzędy
   Transport
   Informator:
   Katalog firm
   Mapa miasta
   Loty z Berlina

Berlinczyk.pl > Informacje > Mieszkanie do wynajęcia

Mieszkanie do wynajęcia
2009-12-06 20:47

Newsletter
    


Wrzuć na Facebooka

Mimo stałych wysiłków rządu aby zwiększyć liczbę mieszkań własnościowych, wynajem jest wciąż najpopularniejszy na rynku nieruchomości.

Rynek wynajmu jest w Niemczech ściśle regulowany przez prawo, które często stoi po stronie lokatorów. Niestety jest to sytuacja trudna dla właścicieli mieszkań, którzy chcą pozbyć się sprawiających problemy lub po prostu nie płacących lokatorów. Trudno więc się dziwić, że są oni bardzo ostrożni przy doborze swoich przyszłych lokatorów.

Mieszkania do wynajęcia w Niemczech różnią się bardzo ceną i dostępnością w zależności od miejsca. W dużych miastach, takich Hamburg, Monachium czy Kolonia, ceny mogą być bardzo wysokie. Często stanowią one nawet połowę pensji. Zwłaszcza rodzaj mieszkania, jakiego potrzebują obcokrajowcy, czyli co najmniej częściowo umeblowane, wynajmowane na dosyć krótki czas, może być bardzo drogi. Nie jest też łatwym znalezienie mieszkania dla dużej rodziny w rozsądnej cenie.

Porównanie cen wynajmu w danym mieście lub dzielnicy przedstawia tzw. tabela Mietspiegel, która zawiera listę cen dla każdej dzielnicy. W ten sposób można sprawdzić czy dana cena mieści się w normie czy jest nielegalnie zawyżona. Mietspiegel można znaleźć w urzędzie miasta lub w Mieterverein (stowarzyszenie lokatorów, zobacz nasz dział o umowach o wynajem). Jeśli cena wynajmu jest znacznie zawyżona, możesz szukać pomocy u prawnika lub w stowarzyszeniu lokatorów.

Popyt i dostępność mieszkań zmienia się w ciągu roku, zwłaszcza w miastach uniwersyteckich. Na początku semestru, czyli na przełomie marca i kwietnia oraz września i października popyt na mieszkania jest zwykle dużo większy.


Masz newsa? Poinformuj nas!


Dodaj komentarz

Nie ma możliwosci komentowania informacji starszych niz 31 dni
Informacje:

2009-12-06 - Poszukiwanie mieszkania
2009-12-06 - Szukamy mieszkania
2009-12-06 - Gdzie szukać mieszkań?
2009-12-06 - Agencje nieruchomości
2009-12-06 - Inne możliwości wynajmu mieszkań
2009-12-06 - Dodatki mieszkaniowe
2009-12-06 - Wszystko o umowach najmu mieszkania
2009-12-06 - Przeprowadzka i życie codzienne
2009-12-06 - Słowniczek mieszkaniowy