Startuj z Berlinczyk.pl | Dzisiaj jest 3 sierpnia 2015 06:35. Imieniny Lidii, Augusta, Nikodema 
Login:
Hasło:
Zarejestruj się w portalu!

Miasto

Finanse

Transport

Forum

Praca

Kontakt
   Forum miejskie

   Wiadomości:
   Wszystkie
   Polonia
   Mój Berlin
   Z Polski
   Poradnik:
   O Berlinie
   Mieszkanie
   Praca
   Język
   Finanse
   Telekomunikacja
   Zdrowie
   Urzędy
   Transport
   Informator:
   Katalog firm
   Mapa miasta
   Loty z Berlina

Berlinczyk.pl > Informacje > Jak tanio dzwonić do Polski (i nie tylko)?

Jak tanio dzwonić do Polski (i nie tylko)?
2011-01-13 15:38

Newsletter
    


Wrzuć na Facebooka

Telefon to dla Polonusa podstawowy sposób kontaktu z rodziną w Polsce.
Standardowe telefonowanie do Polski jest jednak dość drogie. Jednak z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju dedykowane sieci komórkowe (zazwyczaj wirtualne), specjalne karty, telecafe, czy popularny Skype.
Ten ostatni wydaje się być rozwiązaniem najtańszym i najbardziej funkcjonalnym. Ale o nim za chwilę.

Komórki dedykowane dla rozmów do Polski

Niemieckie wirtualne sieci komórkowe Ortel, Lebara, Pttmobile, Dcalling, Blue World, Fonic czy Mobilka oferują tanie rozmowy z komórki na telefony stacjonarne i komórkowe wykonywane do Polski.Oferty wszystkich tych operatorów są dość podobne, jeśli chodzi o połączenia i smsy do Polski. Wahają się od 4 do 15 centów za minutę połączenia z polskim stacjonarnym, od 19 do 30 centów za połączenie na komórkę, a ceny smsów to ok. 15 centów. Dodatkowo niektóre z nich doliczają 15 centów za połączenie.

Polskie komórki będą tańsze? Nie!

W maju czeka nas nowa fala emigracji do Niemiec. Zapytaliśmy przedstawicieli polskich sieci komórkowych czy mają w planach przygotowanie specjalnych taryf dla osób wyjeżdżających do Niemiec?

Orange nie przewiduje w najbliższym czasie specjalnych taryf roamingowych dla klientów przebywających na terenie Niemiec.

- Rynek usług roamingowych w ramach Unii Europejskiej podlega dość rygorystycznym regulacjom, co sprawia, że możliwości tworzenia dodatkowych promocji w ramach usług roamingowych są mocno ograniczone - mówi rzecznik prasowy grupy TP.

Według niego większe możliwości leżą w tym przypadku po stronie operatorów niemieckich. Mogą oni - nie w ramach roamingu, lecz "zwykłych" połączeń międzynarodowych - ustanowić promocje/specjalne taryfy na połączenia do Polski. 

- Być mo
że, wraz z otwarciem  niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Polski uznają, że warto wyjść ze specjalną ofertą dla mieszkających i pracujących w Niemczech Polaków,  - dodaje rzecznik TP.

Podobnie wypowiada się przedstawiciel sieci PLAY.

- PLAY lobbuje o znaczące obniżki cen roamingu na terenie całej UE w związku z tym w tej chwili nie planujemy jakiejś konkretnej obniżki dla konkretnego kraju. Przeanalizujemy jednak tę propozycję - mówi Marcin  Gruszka, rzecznik sieci PLAY w rozmowie z serwisem Berlinczyk.pl.

Przez Skype za darmo...

Jeśli dwie osoby podłączone do internetu posiadają program Skype mogą bezpłatnie ze sobą rozmawiać bez żadnych ograniczeń. Co jeśli jedna ze stron nie posiada komputera?

...lub bardzo tanio

Doładowując konto w Skype możemy za 9 groszy za minutę dzwonić na numery stacjonarne w Polsce. Wykupując miesięczny abonament za niecałe 25 zł możemy w jego ramach dzwonić do Polski jak i całej Europy na wszystkie numery stacjonarne bezpłatnie.

A jak ktoś chce zadzwonić do nas?

Problemem jest zawsze telefonowanie z Polski do Niemiec, które wiąże się z wysokimi kosztami. Ale i na to Skype znalazł sposób. Za nieco ponad 100 zł rocznie możemy wykupić sobie polski numer telefonu, który będzie powiązany z naszym kontem Skype i nasza rodzina będzie mogła dzwonić do nas w cenie rozmowy lokalnej.Dzwoniąc ze Skype na numery stacjonarne jak i komórkowe nasi rozmówcy zobaczą nasz polski numer telefonu!
Warto zaznaczyć, że możemy wykupić sobie kilka numerów, np. polski i niemiecki i korzystać z dwóch numerów na jednym koncie.

Z komputera niewygodnie?

Fakt rozmowy z komputera nie należą do wygodnych. Dodatkowo posiadając polski numer telefonu musielibyśmy cały czas mieć włączony komputer aby nasza rodzina i przyjaciele mogli się do nas dodzwonić. Nie ma jak standardowa słuchawka telefonu!
Skype oferuje swój telefon RTX DUALPHONE 3088, który przypomina zwykłą słuchawkę telefoniczną. Telefon ten nie potrzebuje włączonego komputera! Podłączamy go bezpośrednio do gniazdka w routerze, logujemy się i... działa! Warto dodać, że telefon ten oprócz Skype obsługuje też linie stacjonarną (landline). Wybierając numer pod który dzwonimy możemy wybrać czy chcemy się połączyć przez posiadaną landline czy przez Skype.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest cena telefonu - 140 euro! Jednak możliwości, które daje rekompensują jego cenę.Osobiście myślę, że warto zdecydować się na zakup tego telefonu. Sam od roku korzystam z tego rozwiązanie i mogę gorąco polecić. Zainteresowanym służę pomocą.

Pawel Cybulak


Masz newsa? Poinformuj nas!


Dodaj komentarz

Nie ma możliwosci komentowania informacji starszych niz 31 dni
Informacje:

2009-12-03 - Telefon po niemiecku - wstęp
2009-12-03 - Jak się dzwoni w Niemczech
2009-12-03 - Prosty sposób na tanie rozmowy
2009-12-03 - Jak założyć telefon stacjonarny
2009-12-03 - Budki i karty telefoniczne
2009-12-03 - Książki telefoniczne, informacja i ważne numery
2009-12-03 - Sieci i operatorzy komórkowi
2009-12-03 - Komórki na abonament
2009-12-03 - Jak uzyskać dostęp do Internetu w domu
2009-12-03 - Kafejki internetowe